MEDOBRANÍ s dětským dnem u Perníkové chaloupky

Obrázek: MEDOBRANÍ s dětským dnem u Perníkové chaloupky
Začátek akce: 28.05.2011 v 09:00 hodin (So)
Předpokládaný konec: 28.05.2011 v 16:30 hodin (So)
Druh akce: Akce pro děti
Místo konání: Ráby: Perníková chaloupka ®
Rodinný program připravený pod záštitou obce Ráby, zastoupenou starostkou paní Zdeňkou Morchovou, a s pardubickým Svazem včelařů, zvláště s rodinou pana Josefa Vlacha.

Návštěvníci se seznámí nejen s technikou a způsobem odběru plástů ze včelích úlů, ale také s vytáčením čerstvého medu a jeho dalším zpracováním.

Chybět nebude ani ochutnávka a prodej vytočeného medu či doplňkový prodej medoviny, svíček ze včelího vosku, propolisu a dalších včelích produktů.

Děti se mohou těšit na soutěže a hry o sladké ceny a rodiče se budou moci zastavit a nakoupit u některého z jarmarečních stánků a připomenout si tak mnohdy zapomenutá a opomíjená řemesla našich babiček a dědečků...

V neděli odpoledne od 14.00 hodin program dětského dne obohatí divadelní vystoupení klientů Domova pod Kuňkou, které již vloni mělo velký úspěch a ohlas návštěvníků. Letos zahrají pohádku "O neposlušných kůzlátkách". Mnozí z účinkujích v Perníkové chaloupce bydleli v době, kdy zde byl Ústav sociálních služeb pro mentálně postižené.

Příjemné chvíle "s medovými zážitky z Perníkové chaloupky" strávíte v Muzeu perníku a pohádek s Perníkářskou dílnou Ježibaby a Medovým rájem, v útulně U všech čertů (nikdo neví, proč se tak jmenuje...) a v Otesánkově mlsárně s bohatou nabídkou zmrzlinových pohárů. A bude i Červená Karkulka a letošní novinka: PEČENÍ HOLUBI převážně rostlinného původu!

Přijďte, těšíme se na vás za každého počasí.
Základní informace: Perníková chaloupka
Další informace:https://www.pernikova-chaloupka.cz
Autor:Luděk Šorm (KAM NA PARDUBICKU s.r.o.)
e-mail: ludek@sorm.cz
organizace: č. 2
Aktualizace:23.05.2011 v 22:47 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ