Lyžařský areál PUSTEVNY [ Lyžařský areál ]

Trojanovice, Pustevny
Panorama Beskyd
Lyžařské areál Pustevny se nachází v Radhošťské hornatině ve výšce 620 - 1098 m n.m. Areál je vzdálen 6 km od centra Frenštátu pod Radhoštěm.

Dopravní spojení:

Z Frenštátu pod Radhoštěm směr Trojanovice - Ráztoka (zde je konečná stanice autobusů; záchytné parkoviště pro automobily), pak lanovou dráhou na Pustevny.

Ze strany od Rožnova pod Radhoštěm, přes Prostřední Bečvy autobusem ČSAD nebo automobilem až na Pustevny (kapacita parkoviště je 200 automobilů).


LANOVÁ DRÁHA

V roce 1940 byla zprovozněna lanová dráha z Ráztoky na Pustevny, první svého druhu nejen v naší republice, ale též na světě.

Sedačková lanová dráha Trojanovice - Pustevny umožňuje návštěvníkům rychlou a pohodlnou jízdu z Trojanovic až na Pustevny. Nástupní stanice se nachází poblíž hotelu Ráztoka v Trojanovicích v nadmořské výšce 620 m a cílová stanice je na vrcholu Pusteven v nadmořské výšce 1018 m n.m. Celou cestu nahoru Vás za příznivého počasí čekají překrásné panoramatické pohledy na krajinu podbeskydí skoro z ptačí perspektivy. Další informace ZDE

LYŽAŘSKÁ SJEZDOVÉ TRASY:

Knížecí cesta
lehká - spojnice Ráztoky a Pusteven, v zimě pro motorové vozidla nesjízdná

Bratislavský okruh
lehká - z Pusteven Knížecí cestou k chatě pod svahem Mladých,
vlekem nahoru, po hřebeni okolo Cyrilky zpět na Pustevny ke Knížecí cestě.


BĚŽECKÉ TRATĚ:

Na Radhošť - od horní stanice lanovky okolo Cyrilky, sochy Radegasta po hřebeni na vrchol Radhoště a zpět (8 km)

Do Rožnova - od horní stanice lanovky po hřebeni na Radhošť, úbočím Černé hory k chatě Mír, dále pokračovat do Rožnova (10 km)

Na Pindulu - od horní stanice lanovky po hřebeni na Radhošť, úbočím Černé hory k rozcestí Sadsko, sestoupíme do sedla Pindule (9 km)

Okruh svahem Radhoště - od horní stanice lanovky po hřebeni na Radhošť, úbočím Černé hory k chatě Mír, pokračovat jížním svahem Radhošťského masivu ke skalíkové louce louce a zpět na Pustevny (18 km)

Maňáky - od lanovky kolem hotelu Tanečnice k úbočí pod Čertovým mlýnem na Maňáky a zpět na Pustevny (6 km) z Maňáku možno sjet spojnicí k silnici Horní Bečva - Pustevny (6 km)

Do Horní Čeladné - od horní stanice lanovky na Maňáky, po vrstvení úbočím Čertova mlýna k rozcestí u Martiňáku, sjedeme do Podolánek k potoku Čeladence, údolím pokračujeme do Horní Čeladné (17 km)

Na Horní Bečvu - od horní stanice lanovky na Maňáky, úbočím Čertova mlýna k rozcestí u Martiňáku, údolím potoka Mečůvka sjedeme na Horní Bečvu (12 km)

Na Noříčí - od horní stanice lanovky nad hotelem Tanečnice na vrchol Tanečnice, po hřebeni na Zmrzlý vrch a Noříčí horu, odtud zpět na Pustevny přes Maňáky (7 km)


Možnosti v horní stanici lanové dráhy
- půjčovna lyží, lyžařská škola SKIALPIN, úschovna zavazadel, půjčování dětských skůtrů

Kontakty:

lanová dráha: 556 835 993
informace o stavu sněhu: 556 830 805
lyžařská škola: 556 830 958
horská služba: 556 836 444

Poznámka:Jedná se o největší středisko v Beskydech.Můžete využít služeb lyžařské školy, půjčovny, ski-servisu nebo úschovny zavazadel.

Upozornění: Jízdenky na vleky je možno zakoupit pouze na horní a dolní stanici lanové dráhy. Sjezdové tratě jsou upravovány. Ty, které jsou označeny * jsou uměle zasněžovány.

(podrobnější informace - www.skialpin.cz)

KONTAKTNÍ ADRESA:

Trojanovice 477
744 01 Trojanovice
Česko (CZ)
tel: (+420) 556 835 993
(+420) 556 830 805 info o sněhu
fax: (+420) 556 830 958 lyžař.škola
Trojanovice, Lyžařský areál Pustevny
Sjezdovka na Pustevnách pod lanovou dráhou

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

Typ záznamu: Lyžařský areál
AKTUALIZACE: Kateřina Krestová (Městské kulturní středisko) org. 56, 27.06.2008 v 09:41 hodin