Sousedské slavnosti pod Kunětickou horou

V roce 2008 se tradiční Setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky (v Rábech u Pardubic) uskuteční ve státní svátek Mistra Jana Husa dne 6. července od 9 do 17 hodin v rámci regionálního festivalu s názvem SOUSEDSKÉ SLAVNOSTI.
Celodenní program v areálu Perníkové chaloupky přiblíží život v některých obcích regionu pod Kunětickou horou (Dříteč, Rokytno, Sezemice, Staré Ždánice,...), přinese setkání se zajímavými hosty, veselé kreslení Jana Honzy Lušovského, kvartet lesních rohů Jana Šustra, moderování Marie Schillerové, turnaj o cenu Jana Bechera, film Tři veteráni Jana Wericha v útulně U všech čertů, skupinu historického šermu REGO s fraškou "Vo Honzovi pohádka", divadlo Ahoj z Chrudimi, tradiční jarmark a zábavu pro lid chudý i bohatý, od pacholků až po staré báby...
VTZ k Setkání Jeníčků a Mařenek 2008 - Honza Vyčítal
Výroční turistická známka s kresbou Honzy Vyčítala
V informačním centru Děda Vševěda bude v prodeji také výroční turistická známka s kresbou Honzy Vyčítala. Beseda s autogramiádou tohoto originálního humoristy, muzikanta, textaře, zpěváka a moderátora je připravena od 11.00 a od 16.00 hodin.
Nositelé jmen Jan a Marie (i jednotlivě) se kdykoliv v průběhu dne mohou nechat zapsat do Perníkové matriky a aktivně se zúčastnit pokusu o překonání českého, evropského a světového rekordu (v disciplíně "největší setkání Jeníčků a Mařenek") z předchozího roku, ověřovaného agenturou Dobrý den z Pelhřimova.
Sousedské slavnosti pořádá agentura KAM NA PARDUBICKU s.r.o. ve spolupráci s MAS Region Kunětická hora, o.s., městem Sezemice, obcemi Dříteč, Rokytno a Staré Ždánice, za podpory Českého rozhlasu Pardubice, artkina Central Hradec Králové a pod laskavou záštitou paní Ježibaby z Perníkové chaloupky.
Perníkovné činí 50 Kč/osoba jakéhokoliv věku. Každý návštěvník obdrží 1 ks lahodného pardubického medového perníku a k němu (jako přidanou hodnotu) chuťové, hmatové, čichové, zrakové a sluchové zážitky z celodenního programu Sousedských slavností.
Přijďte ochutnat pardubické perníčky s medovými zážitky !

(šm)