Sousedské slavnosti pod Kunětickou horou

7.6.2008 úspěšně proběhl nultý ročník Sousedských slavností v pohádkovém areálu Perníkové chaloupky v Rábech.
V rámci celodenního bohatého programu (viz fotogalerie T.Kubelky z Pardubického deníku, fotogalerie P.Baláže a fotogalerie K.Korejtkové) se uskutečnila prezentace obcí Regionu Kunětické hory a členů tohoto občanského sdružení.
Obce Dříteč, Rokytno, Staré Ždánice a Sezemice zajímavým způsobem při veřejném defilé vytvořily pozvánku do svých obcí a představily především zajímavosti pro turisty. Přítomné zaujaly také střípky z historie obcí, které byly podávány ve spojitosti s prezentacemi praporů obecních i dobrovolných hasičů. Obec Rokytno vtipně prezentovala svoji historii (území písečných přesypů u Rokytna) formou originálních přesýpacích hodin, které zaujaly všechny přítomné. Při příležitosti prezentace historických praporů byl představen i zcela nový prapor Perníkového hejtmanství, jehož autorem je známý heraldik pan Velebný z Ústí nad Orlicí.
MAS Region Kunětické hory
Jezdecký klub Staré Ždánice na svých koních poskytoval příjemné projížďky po okolí Perníkové chaloupky, zástupce firmy Daniels coffee představil zajímavosti ze způsobu výroby kávy v rámci její ochutnávky a zástupci GolfResortu Kunětická hora ochotně zaškolovali malé i velké zájemce do golfové hry. Veliké pozornosti se těšila jízda v golfovém vozíčku.
MAS Region Kunětické hory
Celodenní program byl více než pestrý, a každý z přítomných si mohl vybrat z bohaté nabídky: ukázek starých řemesel, dětského představení Jana Honzy Lušovského, jarmareční hrané frašky "Vo Honzovi pohádka"a představení loutkového divadla "Ahoj" z Chrudimi. Velké pozornosti se těšil koncert a autogramiáda Honzy Vyčítala, který byl při příležitosti, konání se pokusu o překonání rekordu setkání majitelů jmen Jan a Marie, uveden do síně slávy.
MAS Region Kunětické hory
Prezentace obcí a členů sdružení bezesporu přispěla ke zkvalitnění celodenního programu akce pro obyvatele regionu v okolí Kunětické hory a dala nové impulsy spolupráci veškerých místních subjektů.
Poděkování za tuto akci patří hlavnímu organizátoru panu Luďku Šormovi, představitelům výše uvedených obcí a členům sdružení.

Kateřina Korejtková