Perníkové hejtmanství ve Vodním království

Delegace Perníkového hejtmanství se slavnostním vyšívaným praporem a pod vedením paní Ježibaby v sobotu 19.července 2008 absolvovala zahraniční návštěvu Vodního království.
Vodní království
Na pozvání nejvyšších představitelů královského města Hodonín se zúčastnila slavnostního aktu a velkolepých oslav založení Vodního království.
Vodní království
Měšťany, zahraniční delegace i dav přihlížejících účastníků slavnosti přivítal před radnicí purkmistr s princeznou Blankou.
Vodní království
Princezna Blanka v královském kočáře
Pak se historický průvod vydal městem k řece Moravě. Nechyběli v něm bubeníci, vlajkonoši, malý kočár s královským písařem a historikem, kejklíři, lamy, zahraniční delegace, pážata, velké kočáry s konšely a královskou radou, královský lovčí se sokolníky, koně, velký královský kočár s princeznou Blankou, její šašek a armáda zbrojnošů.
Vodní království
Kejklíři v královském průvodu
Slavnostnímu aktu korunovace královny Blanky I. Javorské přihlížely tisíce očí. "Tímto okamžikem princezna změnila svůj stav," ohlásil na podiu ve veslařském klubu ceremoniář království Jan Čenský. Poté exmiss Blanka Javorská přednesla královský slib. Slavnostní okamžik umocnily dělové salvy a vzlet poštovních holubů, kteří zprávu o korunovaci královny Blanky I. Javorské roznesly do celého světa.
Vodní království
Ať žije královna Blanka I. Javorská !!!
Pro pobavení královny, jejího dvora (Jana Boušková, Václav Vydra, Stanislav Hložek, Martin Zounar a další urozené dámy a pánové), zahraničních delegací, měšťanů královského města Hodonín i přihlížejícího davu započaly rytířské turnaje, historické taneční kreace a hry a závody na člunech po řece Moravě.
Vodní království
Také zahraniční delegace Jihočeského pohádkového království Zdeňka I. Trošky, Valašského království, Kačenčiny pohádkové říše, Holíčského cisársko-kráľovského panstva a Perníkového hejtmanství dostaly prostor k předání darů královně i k pozvání všech přítomných k návštěvě jejich zemí. Královský ceremoniář Jan Čenský, co dle svých slov "z Pyšel přišel" na základě vlastního prožitku doporučil návštěvu Perníkové chaloupky.
Vodní království
Paní Ježibaba přichází ke královně Blance I. Javorské
Program korunovace královny Blanky I. Javorské pokračoval do pozdních nočních hodin vystoupením kejklířů, jarmarkem historických řemesel a muzikálem na vodě, v němž se symfonickým orchestrem účinkovaly spojené pěvecké sbory. Byl zakončen velkolepým ohňostrojem.
Vodní království
Realitní kancelář Perníkového hejtmanství
Delegace Perníkového hejtmanství s Ježibabou v čele na oslavách Vodního království zvala všechny poutníky k návštěvě turistických atraktivit v regionu pod Kunětickou horou a zájemcům o dobré bydlení za slušné ceny prodávala perníkové chaloupky s výpisem z Katastru perníkových nemovitostí.

(šm)