PŘIPRAVUJEME: Vánoce v Perníkové chaloupce (18.11.2021 v  hodin)

Sousedské slavnosti s regionálními produkty

MAS Region Kunětické hory (občanské sdružení, jehož členy jsou mikroregiony obcí, neziskové organizace a podnikatelé) vás zve k návštěvě Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic ve státní svátek 8. května 2014 od 9 do 16.30 hodin.

Sousedské slavnosti jsou příležitostí nejenom k příjemnému setkání sousedů z širokého okolí Kunětické hory, ale také k vzájemnému poznávání historie a současnosti jednotlivých obcí a turistických zajímavostí. Letošní novinkou bude jarmark s představením certifikovaných výrobců a prodejců regionálních produktů Kraje Pernštejnů a Železnohorského regionu. Nové certifikáty budou slavnostně předány ve 13 hodin.

V areálu Perníkové chaloupky vás potěší vystoupení folkové kapely HONZOVA PALICE a budete si moci projít naučnou stezku regionem se soutěží o bájný Opatovický poklad. Bude představen rodící se turistický produkt HONZA Z KUNĚTIC.

Sousedské slavnosti 2011
Sousedské slavnosti 2011

Na úspěch při minulých ročnících Sousedských slavností naváže Realitní kancelář perníkových nemovitostí, jež nabízí atraktivní bydlení v Perníkovém hejtmanství za zajímavé ceny. A to včetně pozemku, čísla popisného i výpisu z Katastru perníkových nemovitostí. Opravdu prozíravým investorům doporučujeme nakoupit v dostatečném množství Pardubické zlato a Zlato z Pardubic od Krále perníku.

V Perníkové chaloupce bude otevřeno Gingerbread Museum s vesničkou Perníkov, Perníkářská dílna Ježibaby i Medový ráj s více než tisícem perníků z různých koutů Čech, Moravy a Slezska.

Otevřeno bude samozřejmě také U všech čertů - útulna a občerstvovna. Gastronomickou specialitou, kterou přinesla Červená Karkulka, jsou Pečení holubi. Samé dobroty připravila i Otesánkova mlsárna.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout nedaleký státní hrad Kunětická hora, kde se bude konat velký střelecký den - SHŠ Corporal (výstava a praktické ukázky palných zbraní od husitství až po II. světovou válku).

Kunětická hora
Kunětická hora

V podhradí u Restaurace pod Kunětickou horou je obora s jeleny, daňky, pštrosy, zubry, ovečkami, kozami a jinými zvířaty, na ranči návštěvníci budou moci vyzkoušet jízdu v kočáře s novým farmářem Honzou...

Přijďte si odpočinout do krásné jarní přírody Perníkového hejtmanství! Těšíme se na vás za každého počasí.

(šm)

Leták Sousedských slavností 8. 5. 2014 ke stažení