Na SOUSEDSKÉ SLAVNOSTI výletním vláčkem

Přijďte si odpočinout do krásné jarní přírody Perníkového hejtmanství! Letos poprvé se v ní můžete se projet vláčkem "Kunětický expres" se zastávkami na Kunětické hoře a v areálu Perníkové chaloupky. MAS Region Kunětická hora (spolek, jehož členy jsou mikroregiony obcí, neziskové organizace a podnikatelé) vás zve k návštěvě ve státní svátek 8. května 2015 od 9 do 16:30 hodin.
Výletní vláček "Kunětický expres"
Výletní vláček "Kunětický expres"
Sousedské slavnosti jsou příležitostí nejenom k příjemnému setkání sousedů z širokého okolí Kunětické hory, ale také k vzájemnému poznávání historie a současnosti jednotlivých obcí a turistických zajímavostí i certifikovaných výrobců a prodejců regionálních produktů Kraje Pernštejnů a Železnohorského regionu.
Novinkou letošního ročníku bude Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky s představením "O Červené Karkulce" (v 11.00 a 14.30 hodin).
Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky
Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky
Pohádku "O červené Karkulce" všichni dobře znají. Klauni Jeníček s Mařenkou jí však hrají trochu jinak. Jak by to vypadalo, kdyby vlk byl vegetarián? Nebo kdyby si babička vlka nechala coby domácí zvíře? Nebo kdyby Karkulka cestou snědla a vypila všechno, co bylo v košíku? Klauniáda je určena dětem a jejich rodičům.
V areálu Perníkové chaloupky si budete si moci vyzkoušet svoji zručnost v perníkářské a voskařské dílně, projít naučnou stezku regionem se soutěží o bájný opatovický poklad. Kam na Pardubicku s.r.o. připomene rodící se turistický produkt HONZA Z KUNĚTIC. Na úspěch při minulých ročnících Sousedských slavností naváže REALITNÍ KANCELÁŘ PERNÍKOVÝCH NEMOVITOSTÍ ®, jež nabízí atraktivní bydlení v Perníkovém hejtmanství za zajímavé ceny. A to včetně pozemku, čísla popisného i výpisu z Katastru perníkových nemovitostí ®. Opravdu prozíravým investorům doporučujeme nakoupit v dostatečném množství PARDUBICKÉ ZLATO od Krále perníku.
V Perníkové chaloupce bude otevřeno GINGERBREAD MUSEUM s vesničkou PERNÍKOV, PERNÍKÁŘSKÁ DÍLNA JEŽIBABY i Medový ráj s více než tisícem perníků z různých koutů Čech, Moravy a Slezska. Otevřeno bude samozřejmě také U VŠECH ČERTŮ - útulna a občerstvovna. Gastronomickou specialitou, kterou přinesla ČERVENÁ KARKULKA, jsou Pečení holubi. Samé dobroty připravila i Otesánkova mlsárna s novou nabídkou zmrzlinových pohárů.
Návštěvníci si budou moci prohlédnout nedaleký státní hrad Kunětická hora, kde se bude konat velký střelecký den - SHŠ Corporal (výstava a praktické ukázky palných zbraní od husitství až po II. světovou válku). V podhradí u Restaurace pod Kunětickou horou je obora s jeleny, daňky, pštrosy, zubry, ovečkami, kozami a jinými zvířaty...
Kunětická hora
Perníkové hejtmanství
Přijďte, těšíme se na vás za každého počasí.

(šm)

Zvláštní nabídka pro sousedy z Němčic, Kunětic a Rábů:
Na Obecním úřadu si můžete ZDARMA vyzvednout speciální zpáteční jízdenky pro děti i dospělé výletním vláčkem "Kunětický expres" na Sousedské slavnosti dne 8. května 2015 pod Kunětickou horou. Okružní jízda, jež začíná a končí u Perníkové chaloupky, projede obcemi Němčice, Kunětice a Ráby.
odjezdy:tamzpět/tamzpět
Perníková chaloupka
13:1516:45
Němčice - Obecní úřad10:2013:2016:50
Kunětice - Obecní úřad10:3013:3017:00
Ráby - Obecní úřad10:4013:4017:10
Perníková chaloupka10:4513:45