PŘIPRAVUJEME: Vánoce v Perníkové chaloupce (18.11.2021 v  hodin)

Pardubický kraj dovezl povodněmi postiženým humanitární pomoc

Pardubický kraj již vypravil do povodní postižených jižních Čech kamion s humanitární pomocí. Jednalo se o balíčky s desinfekčními a hygienickými prostředky a dalšími pomůckami v celkové hodnotě 500 000,- Kč.

Materiál byl zkompletován firmou Elfo Pardubice. Celkem šlo o 56 balení, každé určeno pro jednu domácnost na cca 1 týden sanačních prací. U každého balíčku byl přiložen i zjednodušený popis použití přípravků v kompletu, který je určen na vše od sanace zdí až po ošetření pokožky. Firma Elfo také zajistila přepravní kamion. Ten v sobotu 17. 8. 2002 v 16,30 hodin odjel za doprovodu 1. zástupce hejtmana Michala Rabase, radního pro životní prostřední, zemědělství a rozvoj venkova Petra Šilara a tajemníka Bezpečnostní rady Aleše Boňatovského do Českých Budějovic.

"Kolem 20,00 hodin jsme už byli v Centrálním humanitárním skladu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích, kde zásilku osobně převzal tajemník Bezpečnostní rady Jihočeského kraje Jaroslav Jedlička. Během dvou hodin byla pomoc složena", popsal situaci radní Petr Šilar.

"Navštívili jsme i hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka, který nás seznámil se situací v jižních Čechách a prioritami pomoci. V současné době jsou nejvíce zapotřebí desinfekční a hygienické prostředky na sanaci postižených míst", doplnil vicehejtman Michal Rabas.

Zástupci Pardubického kraje požádali jihočeského hejtmana, aby byly balíčky směřovány především do nejvíce postižených obcí. Podle informací z pondělí 19. srpna 2002, kdy byl Jihočeský kraj kontaktován, byla pomoc rozdělena mezi obce již v neděli ráno. Dostali ji ve Veselí nad Lužnicí, Plané nad Lužnicí, Soběslavi, Kamenném Újezdě, Roudné, Plavu, Doudlebech, Hřínově, Litvínovicích a Horní Stropnici.

Radní Pardubického kraje na pomoc postiženým oblastem uvolnili celkem 1 milion korun, využití zbývajících 500 000,- Kč bude koordinováno následně podle potřeb postižených krajů.

"Chtěli bychom poděkovat firmě Elfo, především pak panu Miroslavu Myškovi, za urychlené jednání a také za kompletaci optimalizovaného balíčku pro desinfekci a hygienu,", řekl tajemník Bezpečnostní rady Pardubického kraje Aleš Boňatovský.

Tisková mluvčí KrÚ Pardubice