Nabídka pro zájezdy

Zážitkové programy v několika verzích podle věku a zájmu jejich účastníků

Hledáte originální výlet pro děti i pro dospělé za hranice všedních dnů? Navštivte KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU®, jež se nachází v moři zeleně pod hradem Kunětická hora u Pardubic! Zakoupením vstupního víza získáte právo aktivně se zúčastnit klubového zážitkového programu v roli Jeníčků a Mařenek na návštěvě u paní Ježibaby.

Perníková chaloupka

Nejen mateřským a základním školám, ale i školním družinám, dětským domovům, ústavům sociální péče, skautským a turistickým oddílům a dalším hromadným skupinám včetně výletům pro seniory se vždy snažíme nabídnout k balíčku standardních služeb vždy něco navíc.

MEDOVÉ ZÁŽITKY® potěší všechny vaše smysly:

  • ZRAK: při pohledu na více než tisíc krásných perníčků, dále
  • SLUCH: zajímavým vyprávěním,
  • HMAT: sáhnete si na formičku, vyřezanou do dřeva,
  • ČICH: přivoníte k medovému perníku, a
  • CHUŤ: obdržíte perníček, jemuž neodoláte a ochutnáte,

a smysl pro humor...

Konkrétní obsah pořadu přizpůsobujeme požadavkům "projektového dne mimo školu", financovaném pomocí tzv. šablon, ročnímu období (viz v tabulce níže) a složení publika - zatímco pro malé děti dominují etické aspekty pohádky o perníkové chaloupce (Jeníček s Mařenkou nezaklepali, nepozdravili, nepoprosili, kradli, lhali a vraždili), pro 2. stupeň ZŠ a starší návštěvníky je těžiště programu v historii perníkářského řemesla (Muzeum perníku) s ukázkou jeho tradiční výroby v perníkářské dílně Ježibaby.

Ve vybraných termínech lze dohodnout i možnost vyzkoušet si vytlačování perníků do dřevěných forem. Tato tvůrčí dílna je určena starším dětem a dospělým a vyžaduje větší časový prostor.

Termín zájezdu je třeba vždy rezervovat nejlépe prostřednictvím rezervačního systému na www.kralovstvi.cz/rezervace, kde jsou nastaveny ceny SE SLEVOU 50 Kč/osoba. Pokud požadovaný termín v nabídce nenajdete, prosím, zavolejte nám na 602 413 134, nebo 466 612 474 nebo pošlete mail na spravce@kralovstvi.cz s návrhem termínu, který by Vám vyhovoval, a my se pokusíme vám termín do rezervačního systému přidat.

 TermínProgramVstupní vízum
REZERVUJTE
Zájezd do Království perníku (pro MŠ, ZŠ, SŠ nebo pro dospělé) na program Muzea perníku v Perníkové chaloupce
 150 Kč/osoba*)
REZERVUJTE

Divadelní happening Muzeum perníku je součástí programu KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU ve verzi pro dospělé.

150 Kč/osoba*)
 REZERVUJTE

Zamyšlení na téma pohádky Perníková chaloupka je součástí programu KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU pro děti od 4 let a dospělé.

 150 Kč/osoba*)
III.-IV.,IX.-X.Perníkářská dílna s vytlačováním perníků (pro ZŠ a starší): rozšíření standardního zážitkového programu o možnost vyzkoušet si staré perníkářské řemeslo vytlačením těsta do dřevěných forem. Tento pořad vyžaduje časový prostor minimálně 2 hodiny, každý účastník si svůj perník po upečení Ježibabou odveze domů. Termín je třeba dohodnout mailem na spravce@kralovstvi.cz 190 Kč/osoba
III.-IV.,IX.-X.Od Ježibaby ke včelařce (pro MŠ, ZŠ a dospělé): zhruba dvouhodinový program s přestávkou, který rozšiřuje standardní program Perníkové chaloupky s představením Perníkářské dílny Ježibaby o besedu paní včelařky Krupauerové s promítáním fotografií ze života včel v 1. patře budovy. Termín je třeba dohodnout mailem na spravce@kralovstvi.cz 190 Kč/osoba
III.,IV.
Vítání jara (pro MŠ a ZŠ)
 150 Kč/osoba*)
 IX.,X.Bramborový podzim (pro MŠ a ZŠ)
 150 Kč/osoba*)

REZERVUJTE

Vánoční inspirace v Perníkové chaloupce (pro MŠ, ZŠ, SŠ nebo pro dospělé): Na celý prosinec se Muzeum perníku ® obléká do sváteční vánoční výzdoby. Tradiční vůni perníku doplňuje řada různě nazdobených vánočních stromečků a dekorací, přičemž dominují netradiční ozdoby ze slámy, papíru, provázků, nití, ovoce, lineckého pečiva a perníčků. Ozdoby, z nichž návštěvníka osloví zručnost a laskavá duše jejich tvůrců...  V kamnech Perníkářské dílny Ježibaby hoří a praská dřevo, Medovému ráji dominuje betlém z perníku. Pro děti je zvlášť atraktivní Ježíškovo nebe s ohnivým peklem pod Perníkovou chaloupkou pro všechny, co dle vzoru Jeníčka a Mařenky "kradou jako straky"...

 150 Kč/osoba*)

*) při objednání prostřednictvím rezervačního formuláře pouze 100 Kč/osoba


Vstupní vízum (cena) je jednotné pro každou osobu bez ohledu na věk (děti i pedagogický dozor).
Cena zahrnuje perníček od Ježibaby, pohlednici a zážitkový program.

    Medové zážitky lze rozšířit o vyžebrání občerstvení v útulně U všech čertů (čaj, káva, cappuccino), popřípadě je možnost objednání párků k opékání na Ohništi pro 12 měsíčků za členský příspěvek na náklady v hodnotě 40,-Kč / párek + chleba + hořčice nebo kečup.

    V nedaleké 250 m vzdálené Restauraci pod Kunětickou horou (tel. 466 416 274) lze objednat oběd se speciálním menu pro školní zájezdy (www.podkunkou.cz).