Vážení přátelé,
již jsme po koronavirové pauze obnovili činnost a těšíme se na setkání s vámi. Rezervujte si vstupní vízum na konkrétní den a čas.


Muzeum perníku ®

Muzeum perníku ®
Medové zážitky z Perníkové chaloupky
Průvodní slovo (výklad) je vedeno zábavnou formou pro děti i pro dospělé, přičemž se vždy přizpůsobuje složení konkrétní skupiny návštěvníků. Zahrnuje témata:
  • vznik a další osudy Lovčího zámečku z roku 1882
  • historie perníkářského řemesla a pardubického perníku
  • vystavené exponáty z perníku
  • zamyšlení nad pohádkou o perníkové chaloupce

a návštěvu tajuplného lesa, kde si každý návštěvník na vlastní kůži může vyzkoušet, jaké to bylo, když Jeníček s Mařenkou putovali k perníkové chaloupce, a také si domů odnese medový perníček.

Zatímco pro děti je připraveno neobvyklé zamyšlení nad pohádkou "O perníkové chaloupce", dospělé zaujme historie perníkářského řemesla a pardubického perníku. Výstavní expozice v Perníkové chaloupce obsahují přes tisíc perníků z celé ČR. Jedná se většinou o vítězné práce z různých soutěží. K vidění jsou u nás také vytlačované perníky, které jsou vyrobeny ze starých historických forem. Tyto perníky jsme pro Vás napekli v Muzeu východních Čech v Hradci Králové, dále v muzeu v Jilemnici, Chlumci nad Cidlinou, v Klatovech, Velvarech. Kladně, či ve Slaném. Prohlédnete si u nás i kolorované marcipány, které vyrobila z dřevěných forem paní Jana Heimerová z Paskova. Máme také velkou formu císařského kočáru i s perníkem a marcipánem, nebo Pražské Jezulátko, které je také celé z perníku. Prohlédnete si jak vypadá perník z volné ruky, který pro Vás připravila perníkářka Julie Chadimová ze Strakonic. Uvidíte spoustu dřevěných forem od Ing.Oldřicha Kvapila z Hořic v Podkrkonoší, který za svou dlouholetou řezbářskou práci obdržel v roce 2003 od MK titul "Nositel lidové tradice". Na vlastní oči také uvidíte, jak se perník, z těchto dřevěných forem vyrábí.

Při prohlídce potěšíme všechny vaše smysly:

  • ZRAK: při pohledu na více než tisíc krásných perníčků, dále
  • SLUCH: zajímavým vyprávěním,
  • HMAT: sáhnete si na formičku, vyřezanou do dřeva,
  • ČICH: přivoníte k medovému perníku, a
  • CHUŤ: obdržíte perníček, jemuž neodoláte a ochutnáte, ...

... a smysl pro humor.

Rezervace prohlídky Muzea perníku v programu Království perníku

Menu

Kontakt

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s.
MUZEUM PERNÍKU
V Perníkové chaloupce č. p. 38
533 52 Ráby u Pardubic
Czech Republic

(+420) 466 612 474
(+420) 602 413 134

info@pardub.cz