O Perníkovém hejtmanství

Kunětická hora
Národní kulturní památka státní hrad Kunětická hora u Pardubic a Hradce Králové
Za sedmero horami a za devatero řekami se v sladkém srdci Evropy nalézá "Perníkové hejtmanství®". Zatímco o jeho hlavním městě se léta vedou spory - prý je to jakýsi bájný "Perníkov®", Úřad vlády Perníkového hejtmanství spolehlivě najdete v Perníkové chaloupce pod středověkým hradem Kunětická hora.

Do Perníkového hejtmanství se můžete snadno přestěhovat - Realitní kancelář Perníkového hejtmanství nabízí atraktivní bydlení za zajímavé ceny. A to včetně pozemku, čísla popisného i výpisu z Katastru perníkových nemovitostí®.

Nejdůležitější osobností tohoto pohádkového světa je paní Ježibaba® - žena mnoha tváří a různé délky vousů. V mládí mívá pod nosem a na bradě hladko nebo jenom drobné chmýří, avšak nejstarší známé Ježibabě je již kolem 750 let, a ta má pořádný plnovous!

V tom kraji potkáte Ježibabu takřka na každém kroku - nejčastěji na úřadech. Ovšem nejhodnější je, když peče perníčky. Lahodné, voňavé - z mouky, medu a koření.

V Perníkové chaloupce® má stále plno návštěvníků, dětí i dospělých - kdo zaklepe, pozdraví a poprosí, perníčky dostane.

O paní Ježibabě z pohádky koluje pomluva, že je zlá. Ale to není pravda! Jenom se rozlobila na ty dva zloděje - jakéhosi Jeníčka a na Mařenku. Nezaklepali, nepozdravili, nepoprosili, kradli a navíc ještě lhali, že prý "nějaký větříček!" Drzouni! Vždyť to znáte: Kdo lže a krade, do pekla se hrabe. Proto se paní Ježibaba rozzlobila a jako čert zapálila oheň v peci. Aby zloděje dostala do pekla! Jak to dopadlo? Skončila jako mučedník a čeká na svou rehabilitaci. V této pohádce bohužel nevítězí dobro nad zlem. Zloděj zvítězil nad okradeným, a to je špatný vzor chování, který se předává z jedné generace na generace další. Důsledky této výchovy vidíme dnes a denně. Po celém hejtmanství i v sousedních zemích...