TLAČENICE PERNÍKU®

Království perníku 2009 - Svatováclavská tlačenice perníku
28. září (každoročně ve státní svátek)

Hledáte originální výlet pro děti i pro dospělé za hranice všedních dnů? Můžete navštívit KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU® pod hradem Kunětická hora u Pardubic ve státní svátek svatého Václava s tradičním programem od 10 do 16 hodin.

Komunitní zážitkový program (divadelní happening) s podtitulem "Jako do jiné země za hranice všedních dnů!" na motivy známých pohádek, literárních děl a filmů, přičemž bývají parodovány i státní byrokratické procedury, otevírá „železná opona“ s pohádkovou Celnicí na hranicích Království perníku®. Pokud ještě nejste "domorodcem" s Cestovním pasem Království perníku, zakoupením anonymního vstupního víza pro "cizince" získáte právo aktivně se zúčastnit klubového zážitkového programu v roli, kterou si vyberete a na kterou jako bonus dostanete přiměřené rekvizity Divadla Království perníku (DKP). Úřední řečí v Království perníku® je perníkovština, která se od současné spisovné češtiny odlišuje onikáním.

Zatímco některé aktivity jsou určeny všem účastníkům zážitkového programu, pouze cizinci a domorodci v rolích Jeníčka nebo Mařenky mohou navštívit paní Ježibabu v Perníkové chaloupce, která předvádí, jak se perníky pekly tradičním způsobem od středověku do 19. století, a u které si mohou vyprosit speciální perníček s přidanou hodnotou medových zážitků.

Při Svatováclavské tlačenici perníku si také každý bude moci staré řemeslo vyzkoušet: vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček - třeba právě ten s motivem českého krále.

Místní gastronomickou specialitou v Království perníku jsou Pečení holubi®, které do úst létají v útulně U všech čertů. Opravdu prozíravým investorům doporučujeme v Realitní kanceláři perníkových nemovitostí poručit si originální perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí, anebo zvláště oceňované Pardubické zlato® a perníčky od Krále perníku®.

Přijďte a vyzkoušejte si anonymní členství v ochotnickém divadelním spolku, těšíme se na vás za každého počasí. Program Tlačenice perníku může být venku i uvnitř budovy Perníkové chaloupky.

Království perníku®, jež se nachází v moři zeleně pod hradem Kunětická hora u Pardubic, nemá stálou provozní dobu, ale otevírá se zpravidla půl hodiny před začátkem zážitkového programu, který je ohlášen (a v němž si účast můžete rezervovat) na www.kralovstvi.cz


Z komunitního scénáře: "Království perníku® je pohádkový ostrůvek svobody v moři zeleně pod hradem Kunětická hora u Pardubic. V Království perníku (podobně jako v pohádkové Zemi krále Miroslava) jsou domorodci váženými občany.   [[: Prokazují se Cestovním pasem Království perníku®, ctí občanské svobody a odpovědnost, vyplývající ze soukromého vlastnictví. Král perníku a jeho družina se zvoleným správcem respektují práva a zvyky domorodého obyvatelstva, jež hlasováním spravuje věci společné. Na běžném i svátečním životě Království perníku se domorodci také podílejí svojí aktivitou v jakékoli zážitkové roli (např. Ježibaba v Perníkové chaloupce peče perníky , u ohníčku sedí 12 měsíčků a hádají se o počasí, kantor vyučuje žebrání, kdosi hrabe listí, Červená Karkulka se schovává před vlkem,... ) a svými dobrovolnými členskými příspěvky. Z nich Království perníku nakupuje většinu spotřebních rekvizit ze zahraničí a platí daně do ciziny, aby mělo klid a mohlo se radovat ze života. Každý se do komunitního happeningu může zapojit dle svých uměleckých schopností a možností. Proto také na hranicích Království perníku panuje velmi přísný režim „železné opony“, jež zabraňuje útokům vládnoucích loupežníků z ciziny a nechtěné imigraci. Emigrovat ven lze kdykoliv. Cizinec je vítán pouze, pokud si na Celnici vybere svoji životní roli v tomto pohádkovém světě, podřídí se zcela tradicím i vůli domorodců a zaplatí vstupní vízum. Je zabezpečen místním sociálním systémem životních dávek Království perníku (DKP). Zatímco žebrák pak může žebrat, co hrdlo ráčí a na co mu dávky stačí, hrabě může přijít i s družinou a třeba si poručit i perníkovou chalupu včetně stavebního pozemku, čísla popisného a Výpisu z Katastru perníkových nemovitostí. Azylová politika pro cizince je sice velmi vstřícná, avšak důsledně vyžaduje respektování tradic, odsouhlasení právního řádu a poskytnutí osobních údajů do Perníkové matriky. Tak se z cizinců stanou domorodci, co v Království perníku (podobně jako v pohádkové Zemi krále Miroslava) jsou váženými občany. :]] Repetition Senza Fine ..."Tlačenice perníku 2023 - pozvánka

Tlačenice perníku 2022 - pozvánka

Tlačenice perníku 2021 - pozvánka

Tlačenice perníku 2020 - reportáž TV Nova (Zprávy)

Tlačenice perníku 2020 - pozvánka TV Nova (Zprávy)

Tlačenice perníku 2020 - pozvánka

Tlačenice perníku 2019 - pozvánka

Tlačenice perníku 2018 - fotogalerie (Facebook)

Tlačenice perníku 2018 - pozvánka

Tlačenice perníku 2016 - fotogalerie (Facebook)

Tlačenice perníku 2016 - reportážní video

Tlačenice perníku 2015 - tisková zpráva

Tlačenice perníku 2014 - pozvánka

Tlačenice perníku 2013 - pozvánka

Tlačenice perníku 2011 - fotogalerie

Tlačenice perníku 2011 - fotogalerie Pardubického deníku

Království perníku 2011 - pozvánka

Království perníku 2010 - fotogalerie

Království perníku 2010 - fotogalerie Jiřího Jungera

Tlačenice perníku v Království perníku 2010 - pozvánka

Království perníku 2009 - fotogalerie Josefa Loudy

Království perníku 2009 - fotogalerie Jiřího Jungera

Království perníku 2009 - fotogalerie

Království perníku 2009 - reportáž (Pardubický deník)

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU se Svatováclavskou tlačenicí 2009 - pozvánka

Svatováclavská tlačenice 2008 - fotogalerie

Svatováclavská tlačenice 2008 - pozvánka

Svatováclavská tlačenice 2007 - fotogalerie

Svatováclavská tlačenice 2007 - reportáž (Pardubický deník)

Svatováclavská tlačenice 2007 - reportáž (MF Dnes)

Svatováclavská tlačenice 2006 - fotogalerie

Svatováclavská tlačenice 2006 - reportáž (Deníky Bohemia)