Městská památkova zóna Benátky nad Jizerou [ Městská památková zóna ]

Rozhodnutí id č: 1990702
Vyhláška Středočeského KNV ze dne 28.9.1990 o prohlášení památkových zón v obcích Středočeského kraje.
Rok: 1990
Benátkám nad Jizerou vévodí renesanční zámek. Zachovalý půdorys a panorama středověkých Nových Benátek společně s areálem zámku a parkem,vinicí a dalšími památkami byly důvodem k vyhlášení městské památkové zóny. V zámku je regionální muzeum připomínající mj. pobyty Tychona Brahe,B. Smetany a hudební rod Bendů a předevší m muzeum českých a německých hraček z let 1860-1945. Panenky, pokojíčky,velká sbíka dětských šicích strojků,dřevěná i plechová auta, koňská spřežení i hračky na klíček na Vás čekají a hlavně na vaše děti v Českých Benátkách.
Výchozím bodem bude renesanční benátecký zámek.Cesta nás povede podél řeky Jizery za poznáním blízkého okolí Benátek. Po cestě ve Slepči navštívíme přírodní památku se vzácnými společenstvy teplomilných rostlin. Cílem naší cesty jsou Předměřice nad Jizerou s krásným kostelem sv. Jakuba ze 16.stol. Sledujte prosím turisticé značení.
Výchozím bodem bude opět Benátecký zámek. Cesta nás tentokrát vede na sever po málo frekventovné silničce do obce Dražice,které vévodí zžícenina dražicé gotické tvrze. Cesta tam i zpět je krátká

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.Czech.republic.cz
AKTUALIZACE: Pavel Hlaváč (TO 04) org. 2, 14.05.2007 v 11:13 hodin