Menu

Kontakt

MUZEUM PERNÍKU

V Perníkové chaloupce č. p. 38
533 52 Ráby u Pardubic
Czech Republic

(+420) 466 612 474
(+420) 602 413 134

info@pardub.cz
 
 

Klub Království perníku ®

Klub Království perníku ®
Král perníku Pavel Janoš při korunovaci na svatého Václava 2009

Zážitkový program

Připravujeme pro vás klub KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU ® - pohádkový „ostrůvek svobody“ bez státní buzerace a politiky, a to na soukromých pozemcích uvnitř areálu Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic.

Vstup na privátní území Království perníku ® bude povolen pouze na základě vstupního víza, které bude vydávat osoba pověřená Celní správou Království perníku ® na hranicích veřejného prostranství České republiky.

Zakoupením vstupního víza návštěvník (tedy "cizinec") potvrdí, že ctí občanské svobody a odpovědnost, vyplývající ze soukromého vlastnictví, a že respektuje práva a zvyky domorodého obyvatelstva. Stane se členem klubu Království perníku, z.s., v roli, kterou si sám vybere (žebrák, Jeníček nebo Mařenka, kupec, statkář, hrabě s družinou,...), a na kterou dostane přiměřené životní dávky.

V pohádkovém Království perníku ® neznají EET, neboť tam státní měny neplatí a domorodé obyvatelstvo je přijímat nebude! Veškeré výrobky, zboží a služby si cizinec buď vyžebrá, vyprosí, vyžádá anebo poručí v rámci své divadelní role, kterou si vybere při vízové proceduře na celnici.

Království perníku ® přivítá první cizince ihned po vybudování celnice na hranicích veřejného prostranství ČR a rezervačního systému pro vstupní víza na www.kralovstvi.cz.

Do té doby pokračujeme v dosavadním fungování a provozní době Perníkové chaloupky.

Stanovy Království perníku
Fotograf Jan Saudek vzdává hold Králi perníku Pavlu Janošovi při korunovaci na svatého Václava 2009
Manifest Království perníku
Král perníku Pavel Janoš při korunovaci na svatého Václava 2009