Menu

Kontakt

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s.
MUZEUM PERNÍKU
V Perníkové chaloupce č. p. 38
533 52 Ráby u Pardubic
Czech Republic

(+420) 466 612 474
(+420) 602 413 134

info@pardub.cz
 
 
PŘIPRAVUJEME: Velikonoce s Bílým perníkem (31.03.2018 v 09:00 hodin)

Klub Království perníku ®

Klub Království perníku ®
Král perníku Pavel Janoš při korunovaci na svatého Václava 2009

Česká republika dne 22. 11. 2017 oficiálně uznala právní existenci KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s. - pohádkového „ostrůvku svobody“ na soukromých pozemcích kolem Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic. Od soboty 3. 3. 2018 se můžete aktivně účastnit jeho zážitkových programů.

Vstup na privátní území Království perníku ® je povolen pouze na základě vstupního víza, které vydává Celní správa Království perníku ® na hranicích veřejného prostranství České republiky.

Zakoupením vstupního víza návštěvník (tedy "cizinec") potvrzuje, že ctí občanské svobody a odpovědnost, vyplývající ze soukromého vlastnictví, a že respektuje práva a zvyky domorodého obyvatelstva. Stane se anonymním členem klubu Království perníku, z.s., v roli, kterou si sám vybere (žebrák, Jeníček nebo Mařenka, kantor se žáky, kupec, statkář, hrabě s družinou,...), a na kterou jako bonus dostane přiměřené životní dávky. Jejich hodnotu pak bude moci vyžebrat, vyprosit, objednat anebo poručit za jídlo, pití, perníky, upomínkové předměty a různé aktivity...

Zatímco nejlevnější vstupní vízum je zpoplatněno pouze 50 Kč na osobu, neboť žebrák dostane darem jen životní minimum s 10 dávkami Království perníku (DKP), většině zájemců doporučujeme zahrát si roli kupce alespoň za stovku (se zaopatřením ve výši 20 životních DKP), aby mohli mimo jiné navštívit i Muzeum perníku s Ježibabou v Perníkové chaloupce a něco si poručit. Například: lízátko v hodnotě 1 dávky, turistickou vizitku za 2 dávky, půllitr piva Pernštejn 12° za 4 dávky, turistickou známku za 7 dávek,... Dávky sociálního zabezpečení Království perníku (DKP) lze jednoduše přirovnat ke stravenkám.

Kdo si hraje, nezlobí! Medové zážitky ® z Perníkové chaloupky potěší všechny vaše smysly (zrak, hmat, sluch, čich i chuť) a smysl pro humor. V duchu české tradice ochotnického divadla a pohádek, zlé vrchnosti k nelibosti...

Upozorňujeme, že platby kartou u nás nejsou zatím možné!

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU ® nemá stálou provozní dobu, ale otevírá se zpravidla půl hodiny před začátkem zážitkového programu, jenž se koná takřka denně (dopoledne i odpoledne) a v němž si účast můžete rezervovat na www.kralovstvi.cz/rezervace.

Klubovna není prodejna a STB EET se nevztahuje členské příspěvky (tzv. vstupní víza), které i s případnými dalšími příjmy musejí být v plné výši použity k úhradě spotřebovaných rekvizit (tzv. životních dávek) a ostatních nákladů s realizací účelu zapsaného spolku.
Celnice Království perníku ®
Cizinče, ráčejí počkat na celníka...
Dávky Království perníku ®
Sociální systém s životními dávkami Království perníku (DKP) se postará o každého cizince (anonymního testovacího člena zapsaného spolku).
Víza Království perníku ®
Důležité upozornění v řeči domorodého obyvatelstva Království perníku, z. s., a pro cizince z Čech, Německa a Anglie
Zahájení Království perníku ®
Tisková zpráva k otevření jubilejní 15. sezóny Muzea perníku v Perníkové chaloupce
Komunita Království perníku
Komunitní motto: "Cizinče, ráčejí mít takové zážitky, jaké si udělají!"
Suverenita Království perníku
KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s., je nepodnikající samosprávnou (self-governing) organizací na soukromých pozemcích, jež se řídí Stanovami a nepodléhá kontrole státních úřadů a institucí.
Logo Království perníku ®
Autorka: Veronika Kovářová, Caracal
Dotace v Království perníku
Úřední vyhláška k zamyšlení
Hranice Království perníku ®
POZOR! Hraniční pásmo. Do privátního klubu Království perníku ® je vstup jen na povolení (po úhradě vstupního víza).
Klubovna Království perníku
Sídlo klubu (klubovna): Oplocený areál Perníkové chaloupky č. p. 38, Ráby, PSČ 533 52
Perníkov ® Království perníku
Dům č. p. 1 z roku 2005 v ulici Pavla Janoše na katastrálním území Perníkov ®, které je hlavním městem Království perníku
Úplatek v Království perníku
Komu chybějí životní dávky, může dát úplatek v cizí měně
Azyl v Království perníku ®
Privátní "ostrůvek svobody" bez EET a udavačské loterie, bez politiky a bez státní buzerace.
Stanovy Království perníku
Klub KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s., byl dne 22. 11. 2017 zapsán do spolkového rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové v oddílu L číslo 11535 a bylo mu přiděleno IČ 06622089
Manifest Království perníku
Král perníku Pavel Janoš při korunovaci na svatého Václava 2009