Co je tantra masáž?

Pomůcky na tantramasáž.
Pomůcky na tantramasáž.
Co je tantra masáž?

Tantra masáž je metoda, kterou založil Andro Andreas Rothe, vedoucí prvního německého Tantra Institutu (Diamond Lotus Lounge, od r. 1977 v Berlíně). Vychází ze základů a metod různých fundovaných masážních technik. Zahrnuje také prvky z bioenergetiky, jógy a sexuální terapie.

Pojem "tantra" odkazuje na staroindickou kulturu, která přijímala a vážila si sexuální přirozenosti člověka. Tělo je považováno za chrám duše a přistupuje se k němu celostně. Ten kdo masáž přijímá je v pasivní rolia zažívá intenzivní cestu vlastním tělem.

V tantra masáži se spojuje hluboké uvolnění a příjemný pocit na jedné straně a na straně druhé možnost vypořádání se s konkrétními sexuálně-terapeutickými tématy v rámci, který je osvobozený od studu a tlaku očekávání. Teoretické kořeny se vztahují k Wilhelmu Reichovi, Carlu Gustavu Jungovi, Carlu Rogersovi a Alexandru Lowenovi. Další podněty dali Mantak Chia (taoistický přístup v sexualitě), Joseph Kramer (masáž lingamu) a Annie Sprinkle (masáž joni).

Podle německého textu Sdružení pro tantra masáž (Tantramassage-Verband)
www.tantramassage-verband.de


Jakou masáž vyučujeme:

Masážní rituál, který vyučujeme, pochází od německého učitele tantry Andra, který v 70. letech založil v Berlíně první německý institut tantry (Antinous, dnes Diamond Lotus Institut). Andro vyvinul speciální formu masáže, pro kterou použil termín "tantra masáž". Tantra masáž získala v následujících desetiletích velkou oblibu, a sled jednotlivých technik i filozofie masáže se dodnes vztahují ke jménu Andra, který je předsedou Spolku pro tantra masáž (Tantramassage-Verband).

Tantra masáž je sledem pestrých technik, které vám umožní se plně uvolnit a rozproudit svou energii v těle. Uctívá celé tělo, tedy i části, které jsou při klasické masáži tabu: láskyplný a pozorný dotek patří i zadečku a pohlaví. Pojítkem jemných a pevných, hladivých a dynamických doteků je základní záměr: vytvořit atmosféru úcty a potěšení, hravosti bez tlaku a cíle, přijetí a blízkosti. Dotýkáme se nejen těla, ale i duše. Každá masáž je originální, podle současného vyladění dávajícího a přijímajícího. Tantra masáž je oslavou bytosti a její energie. Cílem je, aby se přijímající mohl uvolnit a otevřít do lásky a přijetí.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Mgr. Denisa Palečková
.
130 00 Praha 3
Česko (CZ)
tel: (+420) 603 422 329

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

Typ záznamu: Tantra a meditace
AKTUALIZACE: Richard Vojík (TantraWorld) org. 2, 15.04.2005 v 22:46 hodin