PŘIPRAVUJEME: Probuzení Ježibaby ze zimního spánku (04.03.2023 v 10:00 hodin)

Výlet Nový Jičín - Kopřivnice [ Turistický produkt ]

Výlet Nový Jičín - Kopřivnice (13 km)

Z Nového Jičína se vydáme do cíle našeho výletu, do Kopřivnice

Kopřivnice je malebné městečko, které leží pod zříceninou starobylého hradu Šostýna. I když první zmínka o Kopřivnici je až v zástavní listině císaře Zikmunda Lucemburského z roku 1437, dobu jejího založení předpokládáme již někdy ke konci 13. století.

Hlavní turistickou zajímavostí je v Kopřivnici Technické muzeum. V ojedinělých sbírkách muzea jsou zachyceny dlouhodobé výrobní tradice města.

V Kopřivnici dále můžeme navštívit Muzeum Fojtství.
Okruh kolem Kopřivnice vytváří Lačná naučná stezka, na jejíž 17 km trase najdeme spoustu zajímavých míst. Trasa stezky začíná na nádraží ČD v Kopřivnici u informační tabule nádraží ČD v Kopřivnici, která informuje o celé trase stezky, o jejích parametrech.
Z přírodních zajímavostí stojí za návštěvu Červený kámen a Raškův kámen.

Přírodní památkou je pak vápencový skalní útes Váňův kámen.

Kulturní vyžití v Kopřivnici nabízí Kulturní dům, Katolický dům, Loutkové divadlo, kino, moderní knihovna, rockový klub Nora Café a další.

Každoročně se ve městě koná řada zajímavých akcí celostátního i mezinárodního významu. Např. Kafka - přehlídka tvorby TV studií a kabelových televizí, Kopřiva - přehlídka netradičních divadel, Beskyd Model Kit Show - mezinárodní výstava a soutěž plastikových modelů, Bartness a Red Stone - open air music festivaly, International Tatra Veteran Rallye - mezinárodní rallye veteránů, Tatra - pohárová soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích a další.

Kopřivnice nabízí také četné možnosti sportovního vyžití, je v zde koupaliště, krytý bazén, přehradní nádrž, tenisový areál, házenkářský stadión, letní stadión s plochou dráhou, lyžařská sjezdovka, trať pro běžecké lyžování, zimní stadión, minigolf a bowling.

UMÍSTĚNÍ

Typ záznamu: Turistický produkt
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 08.09.2006 v 08:03 hodin