Turistika v obci Střelná a okolí [ Turistická zajímavost ]

Obec Střelná je obklopená lesy, takže je zde možnost podnikat různé výlety do přírody. Zvláště do lesů, kde je příležitost k houbaření.
Je možno například navštívit rozhlednu, která se nachází v katastru obce Francova Lhota, což je severně od naší obce. Trasa je turisticky značená. Další turisticky značená trasa vede k televiznímu vysílači na Královci, kde je možnost občerstvení v turistické chatě. Tato trasa vede přes katastr obce Študlov a dále směrem na Valašské Klobouky, tzn. jižně od obce Střelná.
Celou východní hranicí katastru sousedí obec Střelná se Slovenskou republikou. Vzhledem k tomu, že obcí prochází silnice I. třídy č. 1/49, vznikl v katastru obce silniční hraniční přechod.
Na základě dohod vlád ČR a SR je tento hraniční přechod společný pro obě republiky. V prostoru mezi celnicí a státní hranicí se nachází areál Střelnice, která původně sloužila státnímu podniku Zbrojovka Vsetín pro zkušební účely. Je zde také rekreační středisko s možností ubytování, bohužel však bez stravy. Celý areál Střelnice je zde velmi rozsáhlý, z větší části se jedná o lesy, proto je zde vybudována obora k chovu především mufloní zvěře.

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.strelna.cz
AKTUALIZACE: Eliška Černochová (Beskydy-Valašsko) org. 56, 15.03.2010 v 12:50 hodin