Pozvánka na Myjavu

46.Mezinárodní folklorní festival Myjava 2005
O víkendu 17.-19.června 2005 proběhne 46.Mezinárodní folklorní festival Myjava 2005 festival európskej tradičném kultúry. Letos chtějí pořadatelé představit více lidovou kulturu České republiky. Pozvali si od nás záměrně zástupce, kteří reprezentují rozdílné cesty směřování folklorismu v Česku a mají je slovenským divákům představit.
V sobotu 18.6. dostane prostor Vlastimil Ondra k představení své práce s dětmi a dospělými z Nivnice a Bánova. Tento nově postavený a komorně laděný program - Buďéní genů aneb Cesty mládí na Uherskobrodsku na počátku 21.století - můžete shlédnout pro folklor v nezvyklém prostředí evangelického chrámu na námestí M.R. Štefánika na Myjavě a v nezvyklém čase 11.30-13.00. Účinkují: Nivnička, Malá Nivnička, Malučká Nivnička, Kuřátko a Malučké Kuřátko. Odpoledne v areálu Trnovce vystoupí v hudebním pořadu O gajdách a gajdooch mj. i PhDr. Pavel Popelka ze Strání.
V neděli 19.6.2005 v areálu Trnovce v 10.00 proběhne pořad Detská nedežná kola hier, tanca a zábavy. Zde se bude tanec střídat s divadlem a zábava s tvořivou činností a program naplní děti z Hradišťánku z Uherského Hradiště, Kopaničiarku z Myjavy a Magdalénky z Modry. Autorem je J. Švandová. V 15.40 vypukne Slávnostné ukončeni festivalu- zde vystoupí jako hosté soubor Kunovjan a CM Stanislava Gabriela.

Vlastimil Ondra z Nivnice, mobil: 737 35 59 53
učitel 1.stupně ZŠ Bánov, vedoucí folklorních souborů Nivnička z Nivnice, Kuřátko z Bánova

Náhled na letáček