Perníková tlačenice

Ráby - Zdejší pohádkový svět pod Kunětickou horou u Pardubic se stává stále oblíbenějším výletním místem pro všechny, kteří ještě nepřestali věřit na pohádky. Zdejší Perníková chaloupka a její okolí připomíná nejen Jeníčka a Mařenku, ale také některé další pohádkové bytosti.
V areálu Perníkové chaloupky najdete muzeum perníku a pohádek, informační centrum Děda Vševěda, prodejnu perníku s medovým obchůdkem i perníkářskou dílnu Ježibaby. Vedle toho můžete objevit Medový ráj se vzácným stromem perníkovníkem, vězení pro zloděje perníku s prstovým tlustoměrem, Otesánkovu světničku i perníkovou matriku se Síní slávy Jeníčků a Mařenek. Připomenou vám tu i pohádku o dvanácti měsíčkách, s nimiž lze posedět u ohniště, nebo živou zlatou rybku a její přítelkyně. Také si můžete vyzkoušet posezení v Domečku, otoč se.
Deníky Bohemia 26.9.2006 s.6 - Svatováclavská perníková tlačenice
V každé roční době Perníková chaloupka připravuje různá překvapení. Ve čtvrtek 28. září to bude Svatováclavská perníková tlačenice. Návštěvníci si budou moci sami vyrobit a pak odnést hotový perník se svatým Václavem nebo s jiným motivem. Podle toho, jak se s Ježibabou dohodnou u její moderní pece. Do té se už žádný Jeníček ani Mařenka nevejdou a navíc má Ježibaba rozsedlou lopatu. Rozbila si ji, když trénovala nasedání na ni. Zůstalo ji jen dopravní koště a kočky Lucka a Adélka. Nemusíte se tedy ničeho obávat a přijít si připomenout českého knížete a mučedníka sv. Václava.

PR
Deníky Bohemia 26.9.2006 s.6