PŘIPRAVUJEME: Ukládání Ježibaby k zimnímu spánku (31.12.2022 v 11:00 hodin)

Na celý den do města Štramberk

Krásné městečko Štramberk je známe zejména svou dominantou - Štramberskou Trúbou, ale věřte, že k objevování tady najdete mnohem více.
Jeskyně Šipka se nachází na severním svahu hory Kotouč. V roce 1880 zde nalezl Karel Jaroslav Maška zlomek spodní čelisti neandrtálského dítěte. Tento a mnohé jiné nálezy z okolí Štramberku si můžete prohlédnout v muzeu Novojíčinska, které se nachází na štramberském náměstí. Při své cestě k Trúbě nesmíte zapomenout na Muzeum Zdeňka Buriana. Najdete zde sezónní tématické expozice s díly tohoto světoznámého malíře pravěku a dobrodružství.


Pro mlsné jazýčky je zde jedna tradiční perníková pochoutka - Štramberské uši. Přijeďte si na nich pochutnat a dozvědět se, proč se tato báječná sladkost začala ve Štramberku vyrábět.


Hrad Trúba vám po zdolání několika desítek schodů nabídne úžasný výhled na malebné okolí města. A po vyčerpávajícím dni stojí za to navštívit Jaroňkovu útulnu, která přiléhá k hradní věži.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 4 názory)

turysta08.02.2010 v 20:47
jj moc hezké

plavec30.11.2008 v 09:22
No náhodou ty schody jsou krapet strmější ale o dezolátním stavu se vůbec nedá mluvit.Byli jsme tam sice, ale zrovna byla mlha, takže výhled nic-moc, příště přijedu za lepšího počasí.Na Štramberské uši jsme pak cestou dolů zapoměli, škoda.

Trinny13.04.2008 v 15:57
Zdá se, že "návštěvník" měl pořádnou kocovinu, když lezl na Trúbu, neboť se mu pletly nožičky a schody mu nebyly dost velké. Také chápu, že když štramberské uši nechutnají po pivu, nemusí sednout všem....
I když jsem z Frýdku-Místku, Štramberk mám moc ráda a jezdím sem docela často. Pořád je kde chodit, co objevovat. :)

návštěvník09.04.2007 v 10:36
Jenom aby se nám tuisté nezmrzačili,když budou zdolávat schodiště které je v dezolátním stavu.
Štramberské uši mají k báječné pochoutce sakra hodně daleko.

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 13.10.2006 v 17:27 hodin