Vážení přátelé,
již jsme po koronavirové pauze obnovili činnost a těšíme se na setkání s vámi. Rezervujte si vstupní vízum na konkrétní den a čas.


Pernikiádu s VŘSR odstartuje výstřel

Kunětická hora - Novou tradici Pernikiády s VŘSR zahajuje informační centrum Děda Vševěda v Perníkové chaloupce. "Nebude však v listopadu, ale každoročně už 28. října. Nikoliv s Vladimírem Iljičem, ale s pardubickými skauty," informoval nás pořadatel akce Luděk Šorm.

Podle jeho slov pak zahájí Pernikiádu s Velkými Říjnovými Sportovními Rekordy stylově výstřel z ...(?), a to již tuto sobotu 28. října v deset hodin u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou. Z bohatého a pestrého programu jmenujme běh za drakem na blízký hrad, hod koštětem do dálky, liščí běh s pytlem zázvoru či obskakování žabí královny. Vítězům budou předány medaile, jejichž dřevěnou formu vyřezal nositel lidové tradice Oldřich Kvapil, a které napekla hodná Ježibaba.

Pardubický deník

"Soutěžit může každý, neboť výsledky budou přepočítávány podle jeho věku a pohlaví, aby se odstranil případný handicap," směje se Luděk Šorm. Startovné prý vybíráno nebude, občerstvení a ceny útěchy jsou zajištěny.

(mik)
Pardubický deník 27.10.2006 str.8

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 27.10.2006

Menu

Kontakt

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s.
MUZEUM PERNÍKU
V Perníkové chaloupce č. p. 38
533 52 Ráby u Pardubic
Czech Republic

(+420) 466 612 474
(+420) 602 413 134

info@pardub.cz