Den duchů v Perníkové chaloupce

Perníková chaloupka pod hradem Kunětická hora u Pardubic otevře svá tajemná a strašidelná zákoutí, a to ve státní svátek dne 17.listopadu od 9 do 17 hodin.
Den duchů 2006 v Perníkové chaloupce
Den duchů v Perníkové chaloupce
Prohledejte své šatníky pohádkových a strašidelných kostýmů a přijďte v nich na Den duchů do Perníkové chaloupky, kde se uskuteční jedinečný podušičkový rej nadpřirozených bytostí a strašidel.
Zábavný den v pohádkovém areálu u Perníkové chaloupky připravili provozovatelé Informačního centra děda Vševěda za pomoci agentury Karneval z Prahy, Muzea strašidel Pelhřimov, Muzea strašidel Plzeň a chrudimského divada "Ahoj". Účast přislíbily i pohádkové bytosti z Kačenčiny říše.
Z doplňkového programu mohou návštěvníci využít prohlídek Muzea perníku s Perníkářskou dílnou Ježibaby nebo si opéci buřtíka na Ohništi pro 12 měsíčků. V Perníkové chaloupce bude otevřena výstava fotografií ze soutěže "Kunětická hora jako symbol a pozvánka do regionu", kterou připravilo občanské sdružení MAS Regionu Kunětická hora. Připravena je i loutková pohádka Kašpárek ve strašidelném hradě v podání chrudimských loutkoherců...
Stravu pevnou i tekutou zajišťuje útulna U všech čertů, sladké dobroty budete moci ochutnat v Otesánkově světničce. Perníčky, suvenýry a tipy na další akce konané nejen v Perníkové chaloupce načerpáte v Informačním centru děda Vševěda.
Přijďte za každého počasí - a nejlépe ve strašidelných kostýmech! Strrrrrrrrrrašně se na vás těšíme.

(šm)