Slunovrat se blíží

Už tento pátek a sobotu 6. a 7. června 2003 proběhne v Pardubicích na koupališti Cihelna 24. ročník festivalu Slunovrat. Na scéně se vystřídají například skupiny Semtex, Fleret, Eagles & Horses, Gamba Blues Band, Žalman a spol., Cop, Nezmaři, Hop Trop, Poupata, Happy To Meet, Tempo di vlak, Jarret, Bokomara a dvacítka dalších.

V pátek začíná program v 19:00, v sobotu už ve 13:00 (areál koupaliště je pro návštěvníky festivalu otevřen už od devíti hodin). Kromě hudebního programu je přichystána i řada soutěží a her, využity jistě budou i bazény a atrakce koupaliště, pro ty co přijedou odkudkoliv je táboření a parkování v těsném sousedství koupaliště v ceně vstupenky. Návštěvníky bude od nádraží vozit historický trolejbus. Občerstvení je zajištěno v širokém rozsahu a po koncertech bude možné posedět na jam sessionu u malé scény. Široká bude i nabídka hudebnin, trampských potřebností a milých drobností.

Vstupenky jsou v předprodejích po celé republice k mání o hodně levněji než na místě. Vstupenka na pátek stojí v předprodeji 150 Kč a na místě 200 Kč, sobotní vyjde v předprodeji na 200 Kč a na místě na 250Kč na sobotní večer zaplatí návštěvníci pouze 190 Kč. Zvýhodněná permanentka je v předprodeji za 300 Kč, na místě za 380 Kč. Děti a osoby menší než 130 cm dostanou vstupenku na celý festival za 1 Kč. Slevy pro invalidy jsou pouze na místě.

Na Slunovrat nemají přístup psi a další zvířectvo, na koupaliště se nesmí nosit skleněné předměty.
Festival pořádá časopis FOLK & COUNTRY ve spolupráci s Agenturou Pohoda Pardubice a firmou P. Ministr, v.o.s. Festival se koná pod záštitou primátora města Pardubic a město Pardubice festival podporuje.

Michal Konečný