Program festivalu TRADICE 2003

Ve dnech 4. až 9. listopadu se v Pardubickém kraji uskuteční 5. evropský festival tradic a folkloru TRADICE 2003. Zúčastní se jej soubory z Finska, Běloruska, Slovenska a jejich hostitelé z České republiky.
Festival začal v úterý večer setkáním vedoucích souborů a upřesněním organizačních záležitostí. Tato schůzka byla důležitější než v jiných ročnících, neboť na poslední chvíli zrušil svoji účat maďarský soubor a bylo nutné udělat změny v programu festivalu.
Festivalový program je nabitý a obsahuje
následující koncerty a představení:

5. listopadu dvě představení pro školy v Chrudimi a představení v domově důchodců v Heřmanově Městci.

6. listopadu dvě představení pro školy v Přelouči, dvě představení v Hlinsku a představení v domově důchodců v Přelouči

7. listopadu dvě představení pro školy v Pardubicích a večerní galakoncert Tradice Evropy pro veřejnost v Domě kultury Dukla v Pardubicích od 19 hodin, vstupné je symbolické 50,-Kč a vstupenky jsou v předprodeji a budou i na místě před galakoncertem

8. listopadu proběhne od 14 hodin v DK Dukla veřejnosti přístupný pořad nazvaný Jarmark Evropy, ve kterém se soubory představí ve větších plochách
Vedle toho zahraniční soubory absolvují doprovodný program v podobě návštěv škol, památek a muzea loutek.
Všichni účastníci se také těší na páteční odpoledne - hudebně - taneční dílnu, na které se navzájem naučí písně a tance zúčastněných zemí. Těmi se pak budou bavit při závěrečném Evropském bále (neveřejném), který je plánován na sobotní večer. Neděle pak bude dnem odjezdu všech účastníků domů.
Jednotlivé země reprezentují: finský soubor KALLET JA KAISAT, běloruský ČABAROK, slovenský MATIČIARIK a čeští hostitelé VYSOČÁNEK, KUŘÁTKA, PERNÍČEK a RADOST. Ti jsou vedle Agentury Tradice zároveň hlavními spolupořadateli festivalu, kerý se koná za významné finanční podpory Pardubického kraje.