PŘIPRAVUJEME: Vánoce v Perníkové chaloupce (18.11.2021 v  hodin)

Výlet Nový Jičín - Kojetín [ Turistický produkt ]

Výlet Nový Jičín - Kojetín (5 km)

Z Nového Jičína se přes kopec Svinec vydáme do cíle našeho výletu, do Kojetína

Kojetín je obec vzdálená 5 km od Nového Jičína, rozkládá se v sedle mezi kopci Svincem a Stranickým kopcem.

Pozoruhodnou přírodní památkou v Kojetíně jsou pikritové mandlovce, rozkládající se po obou stranách silnice vedoucí z Kojetína do obce Straník. Tato oblast byla jako přírodní památka vyhlášena v roce 1997 a zaujímá prostor 0,23 hektaru. Lokalita se rozprostírá v nadmořské výšce 482 až 500 metrů. Oblastí přírodní památky procházejí dvě značené turistické trasy a cyklostezka. Přírodní památka je součástí Naučné vlastivědné stezky Františka Palackého.

U severního okraje obce roste památný strom, a to lípa velkolistá, která je jedním z nejstarších stromů oblasti Novojičínska. Pod korunou lípy je umístěna jedna z informačních tabulí Naučné stezky Františka Palackého.

Nad přehradou jistě nepřehlédnete u silnice rostoucí označený památný strom javor babyku. Babyka je naší původní dřevinou. Jde o jeden z nejstarších exemplářů na severní Moravě.

Sportovní vyžití nabízí lyžařský areál Svinec. Hlavní sjezdovka je dlouhá 470 m a má převýšení 120 m. Svým terénem je zajímavá i pro náročnější lyžaře. Svah je uměle zasněžován, každý večer je upravován a denně je zde možnost večerního lyžování při umělém osvětlení.

Lyžařské středisko má také dětský kopec Včelínek, kde se lyžuje na přírodním sněhu.

LOKALIZACE

Typ záznamu: Turistický produkt
AKTUALIZACE: Petr Svoboda (Infomorava.cz) org. 56, 07.09.2006 v 20:06 hodin