Bílá Lhota

Obec Bílá Lhota je tzv. nestředisková, spádová obec, a je součástí západní uzávěry Hornomoravského úvalu. Výběžek Zábřežské pahorkatiny od jihozápadu (ukončený Třesínem) a výběžek Nízkého Jeseníku od severu (zvlnění v přibližné ose Bradlo, Úsov, Bradlec, Mlýnský vrch, Jelení vrch) zde vytvářejí mezi obcemi Řimice a Mladeč bránu, kterou do Hornomoravského úvalu vstupuje od západu řeka Morava.

Obec Bílá Lhota má sedm částí (Bílá Lhota, Červená Lhota, Řimice, Hrabí, Měník, Pateřín a Hradečná) a leží v severní části Litovelska, kterou vyplňuje loukami a lužním lesem porostlá niva řeky Moravy.

Díky vhodným klimatickým podmínkám má obec velmi dobré podmínky pro rozvoj agroturistiky, zřízení klimatických lázní nebo sezónních rekreačních středisek, formou menších rodinných penzionů, vhodných pro rodiny s dětmi.

Arboretum v Bílé Lhotě se svojí ojedinělou sbírkou dřevin a samotná obec Bílá Lhota má své nezastupitelné místo v mikroregionu bouzovska a litovelska. Nedaleký hrad Bouzov, jeskyně Javoříčko a Mladeč vytváří ideální podmínky pro plánování výletů a dovolených v tomto kraji.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

SOUŘADNICE WGS-84:
49.711111111N, 16.975E

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: uživatel č. 527 org. 56, 18.08.2003 v 11:39 hodin