SLAVNOSTI PERNÍKU 2006

Již toto pondělí - 8. května se na pardubickém zámku uskuteční šestý ročník SLAVNOSTÍ PERNÍKU.
V době od deseti do osmnácti hodin mohou návštěvníci slavností shlédnout a zejména děti účastnit se nejrůznějších bodů programu. Ten bude tradičně obsahovat prodejní jarmark perníku letos doplněný o med, medovinu, medové pochoutky, keramiku, svíčky a výrobky ze dřeva. Výstava perníkových podkov bude zároveň soutěží o titul Královny perníku. Tu bude tradičně v 16 hodin korunovat perníkovou korunou primátor města Pardubic pan Jiří Stříteský.
V pravé poledne budou mlsouni pojídat perník při soutěži o nejrychlejšího jedlíka perníku. U perníkové chaloupky budou probíhat kurzy Baby Jagy v sedání na lopatu, budou k vidění i vyzkoušení ukázky výroby a zdobení perníčků. Zatančí soubor Baldrián, pohybové studio Hroch a tanečníci TK LIFE, utkají se šermíři ze skupiny Rebels, zahrají Maruščiny Jahody, koncertovat bude dechová hudba Pernštejnka, fungovat bude perníková matrika pro Jeníčky a Mařenky.
Velkým lákadlem pro děti budou jistě pohádková a divadelní představení - v přednáškovém sále Loutkové pohádky divadla Libora Štumpfa a na hlavním pódiu Chvaletické divadlo Jen tak a pohádky v podání Baby Jagy - Jaroslava Junga. Každé dítko si bude moci uloupnout z perníkové chaloupky perníček a namalovat perníkovou chaloupku do obrázkové galerie.
Vzhledem k tomu, že návštěvníci slavností mají také již tradičně na základě spolupořadatelství Východočeského muzea a Východočeské galerie vstup zdarma do výstav a expozic umístěných na zámku, je vstupné 40,-Kč pro dospělé a 20,-Kč pro děti školou povinné symbolické.
Slavnosti perníku se konají i v případě méně příznivého počasí, ale všichni spolupořadatelé, stejně jako město Pardubice, které významně Slavnosti perníku podporuje věří, že se na připraveném programu nic měnit nebude muset. Jste srdečně zváni.

Aleš Mokren