Otevření Infocentra FoS ČR

Folklorní sdružení ČR otevírá slavnostně v úterý 3. dubna 2007 v 10:30 hodin Informační centrum v budově č. 24 na Senovážném náměstí, Praha 1 (vchod z Jeruzalémské ulice).
logo
Informační centrum Folklorního sdružení České republiky
Folklorní sdružení České republiky (FoS ČR) organizuje nebo se podílí každoročně na pořádání více než padesáti folklorních festivalů po celé České republice. Pro zlepšení informovanosti občanů a návštěvníků Prahy, zejména turistů, o regionálních a místních tradicích našeho národa a prezentaci folklorních akcí pořádaných v jednotlivých regionech, Folklorní sdružení ČR zřizuje Informační centrum na adrese Senovážné náměstí 24, 116 47 Praha 1 (vchod z ulice Jeruzalémská), telefon: 234 631 493, email: jitka.zezulova@adam.cz.
Činnost Informačního centra bude slavnostně zahájena 3. dubna 2007 v 10.30 hodin za účasti partnerů Folklorního sdružení.
Infocentrum bude v provozu od pondělí do pátku od 11,00 do 17,00 hodin, v případě většího zájmu o jeho služby bude provozní doba rozšířena.
Návštěvníci Informačního centra budou mít možnost zde získávat aktuální informace o konání lidových slavností, folklorních festivalů i dalších akcích v jednotlivých regionech ČR, ale i v zahraničí. Budou mít k dispozici prezentační materiály mezinárodních i národních folklorních festivalů, regionálních folklorních sdružení a národopisných souborů. Návštěvníci si budou moci zakoupit DVD a CD s pořady festivalů, slavností a koncertů zaměřených na folklor a lidové tradice. Rovněž zda budou k dostání publikace vydávané FoS ČR nebo jednotlivými soubory i časopis FOLKLOR. Pro podrobnější informace bude k disposici vyhledávání na internetových stránkách.

Zdeněk Pšenica v.r., předseda FoS ČR
Dušan Macháček v. r., mediální komise FoS ČR

Folklorní sdružení České republiky je občanským sdružením dětí, mládeže i dospělých se zájmem o folklor a tradiční lidovou kulturu, které sdružuje více než 14.000 tanečníků, zpěváků a hudebníků působících ve 412 členských folklorních souborech a 17 regionálních sdruženích. Každoročně organizuje nebo se podílí na pořádání více než padesáti folklorních festivalů po celé České republice. Je členem mezinárodních folklorních organizací CIOFF, IOV, IGF, EFCO. K jeho partnerům patří Valašské muzeum v Rožnově pod p. R., Správa českých center, Klub českých turistů, Česká rada dětí a mládeže, Národní ústav lidové kultury ve Srážnici a desítky dalších organizací. FoS ČR rovněž spolupracuje s Parlamentem ČR, MŠMT ČR, MK ČR, MZV ČR MO ČR a dalšími ministerstvy. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Zlaté stránky, Dětská tisková agentura, Radio Proglas, ACR / ALFA .
Multimediální projekty pro FoS ČR zpracovává studio zvláštních efektů VEMORI.