Vážení přátelé,
z důvodů vyhlášení nouzového stavu České republiky jsme museli zrušit zážitkové programy Království perníku ®.
Domorodci ale nezahálejí a připravují se na dobu, která jejich konání umožní - v rozsahu a za dodržení podmínek platných opatření proti šíření čínského koronaviru. Možná již o Velikonocích? Sledujte informace na této stránce.

Trojanovický betlém v Perníkové chaloupce

Také ve vánočních a novoročních dnech je Muzeum perníku a pohádek v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou v Rábech u Pardubic připraveno přivítat malé i velké návštěvníky, a to denně od 9 do 17 hodin. Expozice zdejšího muzea se stále rozšiřuje o perníčky nejenom z Pardubic, ale i z různých koutů republiky.

Nejnovějším exponátem je veliký betlém z perníku, který je sestaven z několika stovek lidských i zvířecích figurek, stromů i stavení. Zmenšenina kostela Cyrila a Metoděje se sochou bájného boha Radegasta na Radhošti prozrazuje, že do Perníkové chaloupky byl převezen až z Trojanovic ve Valašském království. Jeho autorkou je Marie Musilová, místostarostka obce, a ve svém úžasném díle zobrazila řadu reálných motivů - některé sousedy či místní školu. Pro tento unikátní exponát byla zhotovena velká vitrína z bezpečnostního skla, která zabírá skoro polovinu stěny místnosti. "Tohoto daru si velmi vážíme a chtěli bychom, aby vydržel co nejdéle", řekl Luděk Šorm, když v pondělí 19.prosince 2005 betlém v Trojanovicích přebíral. "Určitě tam s občany naší obce uděláme zájezd, o Perníkové chaloupce slyšíme všude jenom samou chválu", reagovala paní Musilová.

Detail ústřední scény z Trojanovického betlému
Detail ústřední scény z Trojanovického betlému

Medové zážitky z Perníkové chaloupky vám zpříjemní čas vánočního a novoročního rozjímání a zaslouženého odpočinku.

-hr-

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 23.12.2005 v 22:14 hodin

Menu

Kontakt

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s.
MUZEUM PERNÍKU
V Perníkové chaloupce č. p. 38
533 52 Ráby u Pardubic
Czech Republic

(+420) 466 612 474
(+420) 602 413 134

info@pardub.cz