SETKÁNÍ JENÍČKŮ A MAŘENEK

SETKÁNÍ JENÍČKŮ A MAŘENEK
8. května (každoročně ve státní svátek)


Tradiční Setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic se uskuteční v novém termínu 8. května 2018 za osobní účasti Mistra Jana Přeučila.

Chcete se během improvizované vyučovací hodiny naučit, jak nejlépe žebrat, prosit, objednávat nebo poroučet? Pak vám doporučujeme zúčastnit se praktického kurzu, který povede Mistr Jan Přeučil - přední český herec a pedagog, který si připravil několik hereckých etud na téma, které je pro úspěšný život stále potřebné a aktuální. Se slavným Jeníčkem se všichni účastníci zážitkového programu v jakékoliv roli (kompars, žebrák, Jeníček, Mařenka, turista, kupec, rytíř se sluhou či hrabě s družinou) také budou moci potkat při besedě s autogramiádou. Podobně jako v minulých letech zážitkový program obohatí show kariaturisty Jana Honzy Lušovského.

Všichni nositelé jmen Jan a Marie budou stejně jako v minulých letech zapsáni do Perníkové matriky a nově jim i všem dalším zájemcům bude vydán Cestovní pas Království perníku ®, který potvrzuje, že jeho držitel se stal řádným členem KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s. (tzv. "domorodcem") a že je pod jeho ochranou. Domorodec je oprávněn vracet se na území Království perníku ® přes Celnici (v jejích úředních hodinách), avšak nemusí platit vstupní víza jako tzv. "cizinci" (anonymní členové spolku). Platí pouze dobrovolné členské příspěvky (tzv. úplatky) k úhradě spotřebních rekvizit, které při komunitním zážitkovém programu ve své roli vypije, sní a spotřebuje. Navíc budou domorodcům do Cestovního pasu Království perníku ® nalepována a orazítkována vstupní víza do některých zahraničních destinací, a to za těch nejvýhodnějších podmínek.

Zatímco některé aktivity jsou určeny všem účastníkům komunitního programu, pouze cizinci a domorodci Království perníku v rolích Jeníčka nebo Mařenky mohou navštívit paní Ježibabu v Perníkové chaloupce, která předvádí, jak se perníky pekly tradičním způsobem od středověku do 19. století, a u které si mohou vyprosit speciální perníček s přidanou hodnotou medových zážitků.

Navštivte KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU ® pod hradem Kunětická hora u Pardubic. Zakoupením vstupního víza získáte právo aktivně se zúčastnit klubového zážitkového programu (viz rezervační systém) v roli, kterou si vyberete a na kterou jako bonus dostanete přiměřené životní dávky (DKP), které lze jednoduše přirovnat ke stravenkám, k poukázkám, k důchodu nebo ke královské měně či penězům v aktuálním kurzu 1 DKP = 5 CZK.

Sledujte informace na této stránce, předběžný program:
 Začátek !!!
Konec ??? Zážitkový program
Vstupní
vízum
 10:00cca 11:00
 Prohlídka Perníkové chaloupky
 80 Kč
 11:30cca 12:00 Show Jana Honzy Lušovského
 bonus
 12:00cca 13:00
 Prohlídka Perníkové chaloupky 80 Kč
 12:30cca 13:15
 Mistrovský kurz Jana Přeučila: jak žebrat, prosit, objednávat a poroučet!
bonus 
 13:30 cca 14:00
 Show Jana Honzy Lušovského bonus
 14:00 cca 15:00 Prohlídka Perníkové chaloupky 80 Kč
 14:30 cca 15:15
 Jan Přeučil - beseda a autogramiáda
 bonus
 15:30 cca 16:00
 Show Jana Honzy Lušovského bonus
 16:00 cca 17:00
 Prohlídka Perníkové chaloupky 80 Kč
Možnost změny vyhrazena!
SOUSEDSKÉ SLAVNOSTI ® Perníkového hejtmanství
8. května (každoročně ve státní svátek)

Menu

Kontakt

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s.
MUZEUM PERNÍKU
V Perníkové chaloupce č. p. 38
533 52 Ráby u Pardubic
Czech Republic

(+420) 466 612 474
(+420) 602 413 134

info@pardub.cz