Sousedské slavnosti 2008 - podrobný program

neděle 6. července od 9 do 17 hodin v Rábech u Pardubic

Každý držitel tzv. perníkovenky (poukázky) navštíví nejprve Muzeum perníku a pohádek v přízemí Perníkové chaloupky naproti Informačnímu centru Děda Vševěda (nedaleko Vězení pro zloděje perníku), kde si v Perníkářské dílně Ježibaby vyzvedne 1 ks speciálního pardubického perníku s přidanou hodnotou následujících "medových zážitků":

v 9.00 hodin příjezd sousedů z Dřítče s historickou hasičskou stříkačkou taženou koňmi k Perníkové chaloupce, začátek pokusu o rekord v zapisování nositelů jmen Jan a Marie do Perníkové matriky v 1.patře Perníkové chaloupky.
od 10.00 představení obcí Dříteč, Rokytno, Staré Ždánice a města Sezemice na hlavním pódiu v průčelí Perníkové chaloupky (moderuje Marie Schillerová ze Sezemic, fanfáry zahraje Kvartet lesních rohů Jana Šustra z Hradce Králové). Jan Řeháček představí a pokřtí novou publikaci o pardubickém perníku, kterou vydal Klub přátel Pardubického kraje.
od 10.30 jarmareční fraška "Vo Honzovi pohádka", jež vám potrhá bránice. Na toto představení vybírá soubor REGO z Vrchlabí zvláštní vstupné na místě.
od 10.45 veselé kreslení Jana Honzy Lušovského nedaleko Ohniště pro 12 měsíčků
od 11.00 autogramiáda a beseda s humoristou, textařem, muzikantem a zpěvákem Honzou Vyčítalem na hlavním pódiu (moderuje Marie Schillerová)
od 11.30 Pohádky s Kašpárkem (Divadlo Libora Štumpfa z Chrudimi) mezi bílou budovou a expozicí Domečku, otoč se!
od 12.00 veselé kreslení Jana Honzy Lušovského nedaleko Ohniště pro 12 měsíčků
od 12.30 jarmareční fraška "Vo Honzovi pohádka", jež vám potrhá bránice. Na toto představení vybírá soubor REGO z Vrchlabí zvláštní vstupné na místě.
od 13.00 představení obcí Dříteč, Rokytno, Staré Ždánice a města Sezemice na hlavním pódiu v průčelí Perníkové chaloupky (moderuje Marie Schillerová ze Sezemic, fanfáry zahraje Kvartet lesních rohů Jana Šustra z Hradce Králové). Jan Řeháček představí novou publikaci o pardubickém perníku, kterou vydal Klub přátel Pardubického kraje.
od 13.30 Pohádky s Kašpárkem (Divadlo Libora Štumpfa z Chrudimi) mezi bílou budovou a expozicí Domečku, otoč se!
od 14.00 koncert Honzy Vyčítala se skupinou GREENHORNS

od 14.30
jarmareční fraška "Vo Honzovi pohádka", jež vám potrhá bránice. Na toto představení vybírá soubor REGO z Vrchlabí zvláštní vstupné na místě.
od 15.30 veselé kreslení Jana Honzy Lušovského nedaleko Ohniště pro 12 měsíčků
od 16.00 autogramiáda a beseda s humoristou, textařem, muzikantem a zpěvákem Honzou Vyčítalem na hlavním pódiu (moderuje Marie Schillerová)
od 16.15 Pohádky s Kašpárkem (Divadlo Libora Štumpfa z Chrudimi) mezi bílou budovou a expozicí Domečku, otoč se!
od 16.30 jarmareční fraška "Vo Honzovi pohádka", jež vám potrhá bránice. Na toto představení vybírá soubor REGO z Vrchlabí zvláštní vstupné na místě
v 17.00 slavnostní uvedení Honzy Vyčítala do Síně slávy Jeníčků a Mařenek v Perníkové chaloupce, ukončení a vyhodnocení pokusu o rekord !!!V průběhu dne můžete také navštívit:
 • Očistec dámský i pánský (WC) v přízemí Perníkové chaloupky na hlavní chodbě vlevo dřív než dojdete ke Zlaté rybce.
 • Informační centrum Děda Vševěda v přízemí Perníkové chaloupky, kde se můžete zeptat na turistické cíle v okolí a kde si můžete zakoupit perníčky, pohledy, výroční turistickou známku s kresbou Honzy Vyčítala a další suvenýry. V prodeji bude také nejnovější publikace Klubu přátel Pardubického kraje o pardubickém perníku, kterou sestavil a na hlavním pódiu po 10. a 13. hodině představí Jan Řeháček.
 • Perníkovou matriku se Síní slávy Jeníčků a Mařenek v 1.patře Perníkové chaloupky (vedle Otesánkovy mlsárny), kde se nositelé jmen Jan a Marie (i jednotlivě) mohou nechat zapsat do Perníkové matriky a aktivně se zúčastnit pokusu o překonání českého, evropského a světového rekordu, ověřovaného agenturou Dobrý den z Pelhřimova.
 • Útulnu u všech čertů (v přízemí Perníkové chaloupky pod terasou). Nabízí teplé i studené nápoje, vynikající domácí koláčky a klobásy, nakládaný hermelín, utopence, česnečku, točené pivo, párky k opečení na ohništi pro 12 měsíčků a další dobroty. Po celý den zde bude ke shlédnutí známá pohádka Jana Wericha "Tři veteráni".
 • Otesánkovu světničku (v 1. patře na terase Perníkové chaloupky). Tady si můžete posezení nad výbornou kopečkovou zmrzlinou, kávou, cappuccinem nebo skutečně "hustou" čokoládou zpříjemnit poslechem známé pohádky "O Otesánkovi" prostřednictvím zvukové nahrávky v podání Jana Čenského.
 • Domečku, otoč se ! Kolotoč na kuří nožce pro děti i dospělé.
 • Turnaj o cenu Jana Bechera - pro dospělé organizují hasiči z Dřítče u bílé budovy.
 • Rychlokurz golfové hry - organizuje Golf Resort Kunětická hora (Dříteč).
 • Nabídku značkové kávy, kávovarů a porcelánu Daniels coffe - připravil ing. Bronislav Danel z Rokytna na chodbě u Zlaté rybky v přízemí Perníkové chaloupky
 • Hipodrom Jezdeckého klubu Staré Ždánice s projížďkou na koních a veselými soutěžemi pro děti i dospělé.
 • Stánky lidových řemeslníků v areálu Perníkové chaloupky, kde nakoupíte krásné předměty zhotovené s láskou zlatými českými ručičkami.
 • Ohniště pro 12 měsíčků za pojízdným pódiem, kde můžete posedět a opékat uzeninu. Nelámejte, prosím, větve stromů a keřů, pruty na opékání vám zapůjčí a veškerý servis vám poskytnou v Útulně u všech čertů (nikdo neví, proč se to tam tak jmenuje)!

Prodej speciálního pardubického perníku "Medové zážitky z Perníkové chaloupky" s přidanou hodnotou Sousedských slavností organizuje KAM NA PARDUBICKU s.r.o. ve spolupráci s MAS Region Kunětické hory, o.s., městem Sezemice, obcemi Dříteč, Rokytno a Staré Ždánice, za podpory Českého rozhlasu Pardubice, artkina Central Hradec Králové a pod laskavou záštitou paní Ježibaby z Perníkové chaloupky.

Zatímco hmotnost (60 g) a kvalita pardubického medového perníku jsou garantovány, ostatní zážitky poskytované jako přidaná hodnota nikoliv a budou podléhat změnám dle aktuálního počasí a situace.

Další potřebné informace načerpáte u děda Vševěda (:-))

Hezký den a medové zážitky z Perníkové chaloupky přejí pořadatelé.

A za rok ve svátek Mistra Jana Husa 6.července 2009 opět na shledanou !