Ježibaba oslaví narozeniny vepřovými hody

Tip na výlet do Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic.
MUZEUM PERNÍKU v Perníkové chaloupce u Pardubic zahajuje již 7. sezónu! Slavnostně v pátek 5.3. večer na historicky prvním Plesu perníku v Pardubicích, nad nímž převzal záštitu ing. Jaroslav Deml, primátor města Pardubic, a neformálně v sobotu 6. března od 9 do 17 hodin oslavou 7. úředních narozenin paní Ježibaby.
Každý vzdělaný člověk ví, že Ježibaba z Perníkové chaloupky děti nejí. To je jenom pomluva, že chtěla sníst Jeníčka a Mařenku! Bránila jen svůj majetek a oheň v peci zapálila dle pradávného moudra: Kdo lže a krade, do pekla se hrabe! Ohnivou cestou.
Ježibaba má ráda prasečí, a tak v den svého probuzení ze zimního spánku (od Silvestra) připravila pro sebe a pro návštěvíky Perníkové chaloupky VEPŘOVÉ HODY v útulně U všech čertů.
Kdy se paní Ježibaba narodila doopravdy, nikdo s určitostí neví. Podle délky vousů a jiných příznaků lze usuzovat, že je jí již více než 750 let.
Narozeniny oslavi vesele tak jako dříve a s kulatým razítkem... Přijďte se přesvědčit! Uvidíte stovky krásných perníků, mistrovsky zdobených i vytlačovaných do dřevěných forem. Paní Ježibaba se na svůj velký den pečlivě připravila a dětem i dospělým bude předvádět své mistrovské umění.
Muzeum perníku a celá Perníková chaloupka jsou provozovány zcela bez příspěvků z veřejných zdrojů (nedostávají ani korunu od obce Ráby, ani od města Pardubic, ani od Pardubického kraje ani od státu). Rozvíjí se díky návštěvníkům a zákazníkům, kteří v ní čerpají služby a kupují perníčky. Díky jim!

(šm)

PS: MUZEUM PERNÍKU je nyní otevřeno o víkendech od 9.00 do 16.30 hodin, ve všedních dnech doporučujeme se objednat.