PŘIPRAVUJEME: Vánoce v Perníkové chaloupce (18.11.2021 v  hodin)

Medobraní a dětský den u Perníkové chaloupky

Ve spolupráci s pardubickým Svazem včelařů, především s rodinou včelaře pana Josefa Vlacha, připravili provozovatelé pohádkového světa pod Kunětickou horou u Pardubic již páté Medobraní, které se letos uskuteční v sobotu 29. a v neděli 30. května vždy od 9 do 17 hodin.

Návštěvníci se seznámí nejen s technikou a způsobem odběru plástů ze včelích úlů, ale také s vytáčením čerstvého medu a jeho dalším zpracováním.

Z Medobraní
Z Medobraní

Chybět nebude ani ochutnávka a prodej vytočeného medu či doplňkový prodej medoviny, svíček ze včelího vosku, propolisu a dalších včelích produktů.

Pan Josef Vlach z Pardubic při Medobraní 2009
Pan Josef Vlach z Pardubic při Medobraní 2009

Děti se mohou těšit na soutěže a hry o sladké ceny a rodiče se budou moci zastavit a nakoupit u některého z jarmarečních stánků a připomenout si tak mnohdy zapomenutá a opomíjená řemesla našich babiček a dědečků...

Z Medobraní 2008
Z Medobraní 2008

V neděli odpoledne program dětského dne obohatí divadelní vystoupení klientů Domova pod Kuňkou, které již vloni mělo velký úspěch a ohlas návštěvníků. Mnozí z účinkujích v Perníkové chaloupce bydleli v době, kdy zde byl Ústav sociálních služeb pro mentálně postižené.

Pohádka o Budulínkovi v podání klientů Domova pod Kuňkou.
Pohádka o Budulínkovi v podání klientů Domova pod Kuňkou.

Příjemné chvíle "s medovými zážitky z Perníkové chaloupky" strávíte v Muzeu perníku a pohádek s Perníkářskou dílnou Ježibaby a Medovým rájem, v útulně U všech čertů (nikdo neví, proč se tak jmenuje...) a v Otesánkově mlsárně s bohatou nabídkou zmrzlinových pohárů. A bude i Červená Karkulka s opravdu dobrou kávičkou!

Přijďte, těšíme se na vás za každého počasí.